Ponad 200 zdrowych przekąsek w ofercie. Masz wybór. 08.08.2019R.
Zdrowa przekąska do plecaka.

Już od najmłodszych lat powinniśmy wpływać na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych naszych dzieci. Jedną z chorób wynikających z nieprawidłowego żywienia jest otyłość. Stała się ona epidemią XXI wieku. Ta choroba jest wyjątkowo niebezpieczna dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Liczne badania udowadniają, że otyłe dzieci wyrastają na otyłych dorosłych. Otyłość niesie za sobą konsekwencje zdrowotne pod postacią chorób takich jak: choroby układu krążenia, cukrzyca, osteoporoza, nadmiar masy ciała, nowotwory przewodu pokarmowego, niedokrwistość żywieniowa z niedoboru żelaza czy próchnica zębów.
Wrześniowy okres powrotu najmłodszych do szkół to idealna okazja, aby zatowarować swój sklep w „małe co nieco” Według badań statystycznych Mintel i wsp. [1] przekąski są drugim najsilniejszym trendem na rynku konsumenckim w roku 2019. Rolą dystrybutora jest zagwarantowanie dostępności produktów wysokiej jakości sprzedawcom, którzy będą doradcami żywieniowymi dla rodziców najmłodszych.

Jak stać się dobrym doradcą?
Wystarczy w odpowiedni sposób przygotować swój sklepowy regał.
Czym powinna charakteryzować się zdrowa, odpowiednio zbilansowana, smaczna przekąska „do plecaka” ?
Powinna dostarczać mnóstwo energii. Dzień w szkole to liczne wyzwania przygody oraz masa wiedzy do zdobycia! Przygotowując plecak swojego dziecka, rodzice powinni wybierać przekąski dostarczające wysokiej jakości energie pochodzącą z węglowodanów złożonych. Ważne jest, aby podawana dziecku przekąska była bogata w białko, witaminy oraz składniki mineralne. Dodatkowo musimy pamiętać o ekstra porcji. Dzieci chętnie wymieniają się jedzeniem 😉 Przekąska do plecaka nie może być nuda! Im bardziej kolorowe opakowanie, tym chętniej dzieci sięgają po przekąski.

Pamiętajmy - przerwy szkole mijają bardzo szybko, dlatego przygotowane przekąski musza być proste w obsłudze.

W ofercie firmy Merkury znajdą Państwo produkty, które spełnia oczekiwania rodziców dotyczące jakości żywności oraz bezpieczeństwa ich spożycia. Ponadto spełniają swoja rolę żywieniową. Charakteryzują się składem, który dostarcza naturalne składniki bogate w wyżej wymienione wartości odżywcze. Są to przede wszystkim słodkie oraz słone przekąski, ciastka oraz batony.

Ciekawą propozycja słodkiej przekąski jest Bob Snail > To zdrowa, owocowy smakołyk bez dodatku cukru. Do jego przygotowania producent użył tylko i wyłącznie owoców.
Wysoka zawartość witamin i składników mineralnych wynika ze sposobu przetwarzania owoców. W pierwszym etapie producent odpowiednio selekcjonuje owoce. Następnie owoce są przecierane przez prasę, a w kolejnym etapie pieczone w niskiej temperaturze co pozwala zachować większości wartości odżywczych.

W kategorii ciastek dominują ciasteczka Ania. W ofercie Ani > znajda Państwo serie ZOO oraz Jungle – przekąski o kształcie zwierzątek w wersji czekoladowej, pszennej oraz mieszanej. Wszystkie ciasteczka z serii ZOO oraz Jungle charakteryzują się wegańskim składem oraz brakiem utwardzanych tłuszczy w składzie (olej kokosowy). Większość z nich posiada certyfikat BIO.

Kolejną marką posiadającą ciastka w ofercie, która chcemy Państwu przedstawić są Irenki >
Ich skład oparty jest o płatki owsiane oraz płatki jaglane. Występują w wielu wariantach smakowych: z czekoladą, z pestkami słonecznika, pestkami dyni, z siemieniem lnianym, wiórkami kokosowymi, żurawiną itp. Irenki to naturalne produkty , bez emulgatorów, regulatorów i konserwantów oraz z bogactwem witamin i minerałów pochodzących ze zbóż owsa i prosa.

Firma Schar
jest numerem 1 w Europie w produkcji bezglutenowych przekąsek. W ofercie firmy Schar > znajdą Państwo ciastka oraz słone przekąski spełniające kryteria Europejskiego Systemu Licencyjnego nadającego certyfikat przekreślonego kłosa.

Pośród batonów wyróżniają się produkty marki DOBRA KALORIA > Batony te charakteryzują się prostym składem opartym o suszone owoce, orzechy oraz chrupki zbożowe. Zawierają tylko naturalnie występujące cukry. To idealna propozycja, aby naładować baterie.

Feel Fit >
to kolejna propozycja batonów składająca się z orzechów i nasion. Jakość batonów wynika z składników naturalnego pochodzenia. Dzięki zawartości surowych orzechów batony Feel Fit są doskonałym sposobem na odzyskanie energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania zmęczonego edukacją mózgu 😊.

Batoniki Frupp >
od producenta Celiko charakteryzują się certyfikatem bezglutenowości. Do produkcji batonów wykorzystano proces liofilizacji (metoda suszenia, która najmniej wpływa na wartości składników mineralnych oraz witamin produktu). To nie tylko wartościowa przekąska. Można użyć jej jako dodatek do jogurtu, musli, koktajlu lub jako lodowy sorbet po wcześniejszym namoczeniu w wodzie oraz zamrożeniu.

Pośród słonych przekąsek na regale ulokować można wszelkiego typu chrupki, paluszki oraz chipsy.
Jak chrupki to Ekowital – Biosaurus. Wszystkie składniki wykorzystane do produkcji chrupek są ekologiczne. Ponadto Biosaurusy są pieczone przez co charakteryzują się niższą zawartością tłuszczy o ok 40 % aniżeli klasyczne chrupki. Każda chrupka ma kształt dinozaura. Jak przystało na chrupki kukurydziane, są produktem bezglutenowym – certyfikowanym.

Solon > to alternatywa dla klasycznych chipsów ziemniaczanych. Wyprodukowane są z ciecierzycy. Zawierają ponad 40 % mniej tłuszczu, niż klasyczne chipsy. Ciecierzyca stanowi dobre źródło witamin z grupy B – ryboflawiny i niacyny, które wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego (mózgu).

Smaczne przekąski zbożowe proponuje Pop Crop > Piramidki to wyrób w 100% naturalny, powstały metodą ekspandowania, dzięki czemu, nie stosując dodatku tłuszczu, zachowano dobrodziejstwo całych ziaren. Piramidki są źródłem węglowodanów złożonych, będących podstawowym źródłem energii niezbędnej do aktywności zarówno fizycznej, jak i umysłowej. 
 
Jedną z ciekawszych słonych przekąsek są produkty Hrumm Hrumm > Są to chrupiące sery wyprodukowane z krowiego świeżego mleka, poddane procesom suszenia. Zawartość użytego mleka w Hrumm Hrumm to 95-97%. Przekąski te idealnie wpasowują się obecne trendy diety ketogenicznej. Po za mlekiem w skład wchodzą różne mieszanki przypraw. Nie są zalecana osobom z nietolerancja laktozy.

Następną propozycją są przekąski do chrupania od Prosto Group. Firma w swojej ofercie posiada linie takie jak: eZERKI, Prosto > i w drogę oraz Prosto i eko. Przekąski eZERKI powstały bez dodatku soli oraz cukru. Są to produkty, które spełniają kryteria Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26.08.2015 r w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach oświaty. Paluszki i wafelki opierają swój skład o zboża oraz inne składniki pochodzenia roślinnego.

Klasyka gatunku – paluszki – propozycja od STEMA > Stema to tradycyjne paluszki wypiekane w piecu. Jako jedyna firma w Polsce posiadają w ofercie linie paluszków certyfikowanych jak BIO. Grube paluchy marki Stema wypiekane są z naturalnych składników. W ofercie znajdziemy paluchu pszenne, orkiszowe oraz z mąki graham.

      Podążając za obecnymi trendami, pomóż swoim klientem wybrać dzieciom to co zdrowe. Zadbaj o odpowiednią ofertę w swoim sklepie!


ZOBACZ WSZYSTKI PRZEKĄSKI >

                                                                                                    
                                                                                                                                                                             Dietetyk Luiza Wilczewska

                                                                                                                                                                        


Tagi:
Data dodania: 01.08.2019