Jak dbać o skórę po przebudzeniu. KIlka praktycznych porad.

Jak dbać o skórę po przebudzeniu - Przede wszystkim zacząć dzień od wypicia szklanki wody zamiast kawy :) Umyć twarz w zależności od rodzaju cery i potrzeb skóry żelem /pianką /płynem micelarnym,  stonizować skórę, nałożyć krem odpowiedni do potrzeb skóry,  najlepiej by zawierał filtr p/słoneczny, który zapewni skórze dodatkową ochronę.
Jak dbać wieczorem - nie zapominać o zmyciu makijażu odpowiednim preparatem, nawet kilkoma by dogłębnie oczyścić skórę. Warto pomyśleć o elektrycznych lub sonicznych szczoteczkach do twarzy,  które jeszcze dokładnie oczyszczają pory skóry i delikatnie zluszczają martwy naskórek. Stonizować skórę,  nałożyć maskę,  jeśli mamy na to chwilę a następnie krem odżywczy na noc.

Idzie jesień, co zrobić ze skórą. To zależy jaki kto ma problem. Jesień to czas na inwazyjne zabiegi, więc można pomyśleć o intensywnej regeneracji skóry przy pomocy mezoterapii mikroigłowej, do której dobieramy odpowiednie preparaty i ampułki w zależności od mankamentu klienta. Jeśli ktoś ma problemy typowo z tłustą skóra lub trądzikiem to czas na rozpoczęcie zabiegów z kwasami, które regulują wydzielanie sebum i stopniowo zmniejszają pojawianie się wyprysków. Po lecie często pojawiają się przebarwienia, tutaj zostają zabiegi z kwasami albo laserowe usuwanie przebarwień, choć jeśli ktoś ma taką tendencje to będą wracać.

Jak zadbać o skórę po lecie - na pewno odpowiednio ją nawilżyć,  czasem same maski i kremy nie wystarczą, a trzeba zacząć działać zabiegami typowo z zakresu kosmetologii (ciężko coś tutaj pisać bo to jest zbyt obszerny temat). W trakcie samego lata, istotne jest stosowanie filtra o fakturze SPF minimum 30. Promieniowanie UV degraduje włókna kolagenu i elastyny,  przyspiesza starzenie się skóry, zwiększa ryzyko przebarwień i stanów zapalnych oraz fotodermatoz (często bierzemy leki i suplementy,  które mogą powodować przebarwienia w kontakcie ze słońcem).
Co zrobić ze skórą twarzy przed nałożeniem maseczki - najlepiej jest wykonać peeling twarzy, co zwiększy wchłanianie składników aktywnych. W gabinecie jest to mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny, w domowych warunkach lepiej robić peeling enzymatyczny, który działa jak inne peelingi a nie powoduje podrażnień.
Co zrobić po zdjęciu maseczki - wklepać pozostałości, nałożyć odpowiedni krem.
Jak szybko zamaskowac wyprysk skórny - na pewno nie wyciskać, najlepiej mieć specjalny preparat punktowy wysuszający na noc, następnego dnia powinien zostać  mały strupek. A jeśli budzimy się rano z niespodzianką na twarzy i trzeba to zakryć to zostaje nałożenie kryjącego korektora i podkładu, na pewno nie rozświetlającego, bo będzie to jeszcze bardziej widać. Jeśli nie mamy żadnego preparatu to można na wyprysk nałożyć o. Z drzewa herbacianego,  który działa silnie p/bakteryjnie i antyseptycznie,  po kilku godzinach powinien zmniejszyć wyprysk.

Co zrobić z opryszczką - Apteka :) i plastry na opryszczkę, które sprawiają,  że skóra w tym miejscu się leczy i goi o wygląda lepiej w trakcie gojenia. Ewentualnie o. Z drzewa herbacianego ale to trzeba zacząć stosować w momencie,  kiedy już zaczyna się tworzyć stan zapalny.

Kosmetolog
Magda Wojdyła


Tagi:
Data dodania: 2018-09-11