2019 Rokiem weganizmu. Ponad 650 produktów w ofercie 25.07.2019r.
Dwaj Giganci analityczni Mintel i Innova Market Insights ogłosili wyniki swoich badań dotyczących prognozowanych trendów konsumenckich w świecie żywności na rok 2019. Według nich Weganizm jest najsilniejszym trendem bieżącego roku. Dodatkowo tygodnik The Economist pochodzący z Wielkiej Brytanii ogłosił, że rok 2019 będzie rokiem weganizmu.

Według badań Mintela, co dziesiąty Polak w wieku 16-34 deklaruje, że nie spożywa mięsa i jego przetworów. Większa cześć badanych twierdzi, że nie spożywa również produktów pochodzenia zwierzęcego włącznie z jajami i mlekiem. Ponadto co piąty Polak oznajmia, że w roku 2018 ograniczył spożycie mięsa.

Co sprawia, że Weganizm staje się tak popularny?

Łączy się z tym coraz większe zapotrzebowanie rynku na żywność, które wynika z ilość ludzi na świecie. Sprawia to, że wydajność oraz wielkość produkcji drastycznie wzrasta, co negatywnie wpływa na ilość zasobów żywności pod postacią zwierząt hodowlanych, degradację środowiska oraz warunki życia.
Jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej świadomym i poszukujemy  możliwości ograniczenia negatywnego wpływu na nasza planetę. Weganizm jest jedną z nich.  

Weganizm jest stylem życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Ponadto Weganie dążą do eliminacji produktów odzwierzęcych nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia.
W jaki sposób można rozpoznać produkty wegańskie ?
Wystarczy czytać skład. Wegańskie będzie wszystko to, co nie posiada w swoim składzie produktów pochodzenia zwierzęcego (włącznie z miodem).
Dodatkowo na rynku żywności istnieją oznaczenia ułatwiające konsumentowi świadomy wybór odpowiedniego dla niego produktu.
Znak Vegan to znak handlowy przyznawany przez Towarzystwo Wegańskie (ang. Vegan Society).
Towarzystwo Wegańskie to jedno z najbardziej szanowanych i wpływowych stowarzyszeń wegańskich na świecie.

Warunki, które muszą być spełnione, aby produkt mógł być znakowany symbolem „Vegan”:

  • W produkcie z oznaczeniem „VEGAN” nie mogą znaleźć się składniki pochodzenia zwierzęcego
  •  Do wytworzenia produktu, zwierzęta nie mogą być wykorzystywane podczas doświadczeń w przemyśle medycznym i kosmetycznym
  •  Produkty z symbolem „Vegan” musza być wolne od składników roślinnych, które pochodzą z upraw genetycznie modyfikowanych
  •  Dania z oznaczeniem „Vegan” muszą być przygotowywane oddzielnie od potraw nie-wegańskich. Sprzęt wykorzystywany do ich produkcji, musi zostać dokładnie wyczyszczony przed rozpoczęciem produkcji potraw wegańskich.
Oznaczenie VEGAN może być stosowane przez producentów na całym świecie do określania ich produktów jako wegańskich. Firmy takie płacą roczną składkę członkowską na rzecz Vegan Society. Opłaty członkowskie trafiają na cele charytatywne.
Na naszej platformie znajdą Państwo filtr „Vegan”, który umożliwia wyselekcjonowanie ponad 650 produktów, określanych jako wegańskie.


ZOBACZ PRODUKTY >


Tagi:
Data dodania: 18.07.2019